با کمترين هزينه صاحب وب سايت شويد
از هر دری سخنی

از هر دری سخنی
لینک های مفید
به گزارش افکارنیوز، احمد اصغری مهرآبادی، با اشاره به این‌که واگذاری پروژه‌های متوقف شده و بدون متقاضی مسکن مهر به سازندگان و انبوه‌سازان سیاست خوبی است، اظهار کرد: در جاییکه تقاضا داریم متقاضیان در اولویت قرار دارند، اما پروژه متوقف شده و فاقد متقاضی باید تعیین تکلیف شود، چراکه توقف آنها به ضرر سرمایه ملی است.

وی با اشاره به این‌که بر این اساس زمین به سازنده فروخته می‌شود، تصریح کرد: یا این‌که پس از قیمت‌گذاری کارشناسی هزینه اعیانی را پرداخت شده و پس از تسویه حساب با بانک زمین به سازمان ملی زمین و مسکن یا شهرهای جدید بر می‌گردد.

وی با بیان این‌که در چارچوب سیاست‌های جدید از این زمین‌ها استفاده می‌شود، اظهار کرد:‌ این زمین‌ها در مسکن مشارکتی یا طرح‌های جدید استفاده می‌شود. همچنین ممکن است که سازمان ملی زمین و مسکن در این زمین مشارکت کرده یا آنرا بفروشد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که باید طرح واگذاری پروژه‌های متوقف شده اجرا شود تا ببینیم چه نتایجی را به دنبال خواهد داشت، بیان کرد: در جاهایی که متقاضی نداریم این برنامه اجرا می‌شود، به‌عنوان مثال در دهلران مشکل نبود متقاضی برای مسکن مهر را داریم. دولت قبل مصوبه‌ای داشت که شرایط واگذاری مسکن مهر تسهیل شود تا در جایی که متقاضی برای مسکن مهر را نداریم بتوانیم این اختیار از دولت بگیریم و شرایط واگذاری را تسهیل کنیم.

مهرآبادی با تاکید بر این‌که به دنبال احیای این مصوبه هستیم، تصریح کرد: به عبارت دیگر بعضی از چهار شرط اصلی برای واگذاری مسکن مهر را برمی‌داریم تا بتوانیم پروژه‌ها را به افراد نسبتا واجد شرایط واگذار کنیم.

وی با بیان این‌که واحدهای مسکن مهر با قیمت تمام شده، هزینه‌‌ها و زمین با قیمت منطقه‌ای به سازندگان فروخته می‌شود،‌اظهار کرد: اگر بتوانیم از دولت مجوز بگیریم برای کسانیکه مثلا شرط سکونت ندارد، پروژه‌های بدون متقاضی را واگذار خواهیم کرد.

منبع:afkarnews.irتگ هاي مرتبط با اين مطلب : احیا,مصوبه,تسهیل,شرایط,واگذاری,مسکن,مهر, ,
ارسال توسط gardoon | دسته:| امتیاز : 3 | 1 2 3 4 5 6gardoon


0

درباره وبلاگ

آرشيو مطالب
لینک های مفید
افراد آنلاین : 1
بازدید امروز : 43
بازدید دیروز : 44
هفته گذشته : 191
ماه گذشته : 3805
سال گذشته : 19913
کل بازدید : 785085
کل مطالب :4195
نظرات : 11
پیج رانک :
گوگل :
امکانات سایت